Prezydent Andrzej Duda zarzucił kłamstwo ministrowi Waldemarowi Budzie. “W swojej wypowiedzi niestety mija się z prawdą”

Andrzej Duda (z lewej), Waldemar Buda; fot. 2x Wikimedia

Prezydent Andrzej Duda zarzucił kłamstwo ministrowi rozwoju Waldemarowi Budzie. Wymiana zdań odbyła się za pośrednictwem mediów społecznościowych, co zdaniem opozycji niekorzystnie wpływa na postrzegania państwa.

REKLAMA

Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, na antenie radiowej Trójki w poniedziałek przekonywał, że prezydent Andrzej Duda jest “uspokojony” rozmowami dotyczącymi nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Do jego słów prezydent odniósł się na Twitterze. “Nie wiem od kogo Pan Minister Buda czerpie takie informacje ale są one nieprawdziwe i w swojej wypowiedzi niestety mija się z prawdą” – napisał Andrzej Duda.

Minister tłumaczył się później, że nie uczestniczy w rozmowach. “Prawdą jest, że nie uczestniczę w rozmowach z panem prezydentem ws. KPO i źle to opisałem” – napisał Waldemar Buda. “Bardzo kibicuję, by sprawy się zakończyły pozytywnym efektem. Jeżeli rozmowy są na innym etapie, niż wskazałem, mogę tylko najmocniej przeprosić” – dodał minister rozwoju i technologii.

Wymianę zdań między politykami tzw. “Zjednoczonej Prawicy” komentowali politycy opozycji. “Panie Prezydencie. Sprzeczki z dzieciakami są fajne, ale trochę nie wypada. Zostały 2 lata. Proszę poczuć siłę rządzenia. Będzie co wspominać” – napisał europoseł KO Bartosz Arłukowicz. “Fajna ta Polska PiS-u. Panowie sobie gaworzą na Twitterze jak lekko pokłócone psiapsiółki w liceum. Pajdokracja” – skomentował poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz. “No no – ale się pan wyrobił. Pomyślałby kto, że ma pan coś do powiedzenia” – kpiła Magdalena Filiks, posłanka KO.

Źródło: Twitter / Andrzej Duda

REKLAMA