Prezydenci Płocka i Włocławka pozatrudniali się nawzajem w miejskich spółkach. Obaj należą do PO

Marek Wojtkowski, fot. Facebook / Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka (z lewej); Andrzej Nowakowski, fot. Wikimedia

Dziennik „Gazeta Pomorska” ustalił, że prezydent Włocławka Marek Wojtkowski jest zatrudniony w jednej z płockich spółek miejskich. Z kolei włodarz Płocka Andrzej Nowakowski znalazł zatrudnienie w miejskiej spółce… we Włocławku.

Andrzej Nowakowski jest prezydentem Płocka (woj. mazowieckie). Oprócz pracy w samorządzie polityk dorabia w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej „Saniko” we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Od 24 lipca 2021 roku prezydent Płocka jest członkiem rady nadzorczej, a z tego tytułu na jego konto wpłynęło w ubiegłym roku 8 780 zł. 

Z kolei Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka, cztery miesiące wcześniej, 12 marca ub.r., rozpoczął pracę jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej… Komunikacji Miejskiej Płock. Zarobił na tym stanowisku 34 407,14 zł. Tym samym obaj prezydenci zatrudnili siebie nawzajem w miejskich spółkach.

Co łączy obu samorządowców? W wyborach samorządowych zarówno Nowakowski, jak i Wojtkowski startowali z poparciem Platformy Obywatelskiej. Obaj lokalni politycy zapewnili w rozmowie z „Gazetą Pomorską”, że ich dodatkowe „fuchy” nie przeszkadzają im w pełnieniu funkcji prezydenta miasta. Dystans między Płockiem a Włocławkiem wynosi 50 km.

Źródło: „Gazeta Pomorska”