Prezes Jarosław Kaczyński jest niezastąpiony? Tak twierdzi aż 38 proc. wyborców PiS

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Według sondażu Instytutu Badań Pollster dla dziennika “Super Express”, Jarosława Kaczyńskiego nie da się zastąpić w roli szefa PiS. Tak odpowiedziało 38 proc. ankietowanych wyborców PiS.

REKLAMA

Pytanie w sondażu brzmiało: “Jarosław Kaczyński wielokrotnie sugerował, że będzie to jego ostatnia kadencja na czele Prawa i Sprawiedliwości. Kto powinien go zastąpić?”. Pytanie zadano jednak tylko wyborcom PiS. 38 proc. respondentów odpowiedziało, że nikt nie powinien tego robić, a Kaczyński powinien pozostać na stanowisku. 29 proc. ankietowanych w roli prezesa partii rządzącej widziałoby premiera Mateusza Morawieckiego.

Na trzecim miejscu uplasował się wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak z 13-procentowym poparciem. Badani wymienili również: byłą premier, a obecnie europosłankę Beatę Szydło (9 proc.), marszałek Sejmu Elżbietę Witek (6 proc.), europosła i wiceprezesa partii Joachima Brudzińskiego (3 proc.) i posła Antoniego Macierewicza (1 proc.). Odpowiedź “ktoś inny” zaznaczyło 1 proc. ankietowanych.

Zdaniem politologa prof. Kazimierza Kika, Jarosław Kaczyński wyeliminował ze swojego otoczenia wszystkich, którzy mogliby mu zagrozić. – PiS cierpi na chorobę partii wodzowskich. W tej sytuacji nie ma alternatywy dla prezesa partii. Obawiam się, że w razie odejścia Jarosława Kaczyńskiego PiS się rozleci – skomentował ekspert na łamach dziennika “Super Express”.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster na zlecenie dziennika “Super Express” w dniach 10-11 lutego na próbie 1062 dorosłych Polaków.

Źródło: Se.pl

REKLAMA