Premier Mateusz Morawiecki okłamał nawet własną partię i Jarosława Kaczyńskiego?! Nikt nie wiedział o kamieniach milowych

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

Dziennikarze portalu Onet.pl ustalili, że premier Mateusz Morawiecki nie konsultował z rządem ani z partią treści tzw. kamieni milowych zawartych w Krajowym Planie Odbudowy. Politycy PiS nie ukrywają, że to zdrada stanu.

Premier Morawiecki jak mantrę powtarza, że wszystkie tzw. kamienie milowe zawarte w KPO zostały przyjęte 30 kwietnia 2021 r. przez całą Radę Ministrów. Z obozu władzy od początku ujawnienia ich treści płyną głosy, że nic nie było konsultowane, a politycy, w tym sam Jarosław Kaczyński, mieli o wszystkim dowiedzieć się z mediów.

Portal Onet.pl dotarł do dokumentu, z którego wynika, że ministerstwa miały w ubiegłym roku zaledwie dwie godziny na wniesienie uwag do projektu uchwały ws. KPO liczącego kilkaset stron. Przedstawiciele resortów przekonują, że przyjęty w kwietniu 2021 r. dokument znacząco różnić się od tego ogłoszonego przed miesiącem. W pierwotnych założeniach nie było mowy o kontrowersyjnych propozycjach, jak np. nowe podatki dla kierowców, czy zwiększenie wieku emerytalnego.

Z ustaleń portalu wynika, że o zapisach tzw. kamieni milowych nie wiedziało także kierownictwo Prawo i Sprawiedliwości, z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Na zamkniętych partyjnych spotkaniach padają pod adresem Morawieckiego i jego współpracowników oskarżenia o „zdradę Polski i partii” oraz wezwania do dymisji.

Źródło: Onet.pl