Premier Mateusz Morawiecki odgrzebuje temat koronawirusa. “Wkrótce zamierzam przyjąć czwartą dawkę szczepionki”

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

Mateusz Morawiecki przypomniał Polakom o pandemii koronawirusa, która jego zdaniem może wrócić już jesienią. Premier nie zdradził, czy w planach jest wprowadzenie obostrzeń.

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla podcastu “Przygody Przedsiębiorców”, w którym był pytany m.in. o sytuację związaną z pandemią koronawirusa i potencjalną groźbę wprowadzenia lockdownu. – Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID-19 może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne – odpowiedział szef rządu.

Z ust premiera padły zachęty dotyczące szczepień. – Zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką. Wszystkich do tego zachęcam. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym większa szansa, że również unikniemy jakichkolwiek perturbacji gospodarczych – powiedział. Według Mateusza Morawieckiego, wszyscy chętni będą mogli szczepić się na koronawirusa co roku.

Polityk przyznał, że sam wkrótce przyjmie czwartą dawkę szczepionki. – Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę, ponownie się zaszczepić – zadeklarował. Dodał, że od ponad dwudziestu lat szczepi się na grypę. Dziś (20 czerwca) w Polsce odnotowano 47 zakażeń koronawirusem. Wśród nich pięć osób zostało ponownie zakażonych.

Źródło: Polsat News

REKLAMA