Pracowniczka rządowych mediów Dominika Ćosić doradzała premierowi w kampanii. „Wykorzystajmy rodziny osób chorych psychicznie”

Dominika Ćosić, fot. Instagram / Dominika Ćosić

Strona Poufna Rozmowa opublikowała treść wiadomości mailowej od pracowniczki TVP Info Dominiki Ćosić do premiera Morawieckiego. Wynika z niej, że kobieta namawiała szefa rządu do wykorzystania rodziny osoby chorej psychicznie do ataku w opozycję.

Na stronie PoufnaRozmowa.com opublikowano kolejne wiadomości ze skrzynki mailowej szefa KPRM Michała Dworczyka. Tym razem dowiadujemy się, że korespondentka TVP Info w Brukseli Dominika Ćosić w 2019 roku doradzała premierowi Mateuszowi Morawieckiego, jak uderzać w opozycję w czasie kampanii wyborczej.

Rozmowa dotyczyła klipu „Nie świruj, idź na wybory”, który namawiał do pójścia na wybory parlamentarne w 2019 roku. Aktorzy Wojciech Pszoniak i Olgierd Łukaszewicz zachęcali w nim do udziału w zbliżającym się głosowaniu. Opinia publiczna zarzucała autorom, że hasło jest obraźliwe wobec osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Dla pracowniczki TVP Info była to doskonała okazja do uderzenia w opozycję. „Pięknie opozycja podłożyła się tym okropnym klipem zwłaszcza z Pszoniakiem. Może byłoby dobrze znaleźć rodzinę osoby chorej psychicznie lub niepełnosprawnej, która wniosłaby sprawę nie tylko w polskiej prokuraturze, ale i np. Trybunale Praw Człowieka w związku z tym? (…) Ta druga strona tak by zrobiła, umiędzynarodowiła…” – napisała Ćosić do premiera Morawieckiego.

Szef rządu przekierował wiadomość do Tomasza Matyni, ówczesnego dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Doradca premiera odpowiedział: „Przygotowujemy z prof. Wciórka na jutro 12:00 konferencję pras. w Centrum Zdrowia Psychicznego na Mokotowie. Dzisiaj będzie oświadczenie„. Autentyczność wiadomości potwierdziła sama Dominika Ćosić, informując, że miało to miejsce trzy lata temu.

Źródło: PoufnaRozmowa.com