Pracownicy TVP domagają się podwyżek. Chcą skorzystać ze wzrostu państwowej dotacji na media publiczne

Siedziba TVP, fot. Wikimedia

Dotacja budżetowa na media publiczne została zwiększona z 2 na 2,7 mld zł. Z tych środków pracownicy TVP chcieliby dostać po 1 tys. zł podwyżki pensji.

REKLAMA

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji w piśmie skierowanym do władz Telewizji Polskiej w zeszłym tygodniu proszą o powrót do rozmów w sprawie regulacji wynagrodzeń w 2023 roku w związku z rozpoczętym nowym rokiem i dalszym ciągu rosnącymi kosztami utrzymania” – informują WirtualneMedia.pl.

Portal ustalił, że związki zawodowe działające przy TVP już w zeszłym roku apelowały o przyznanie pracownikom świadczenia świątecznego oraz podwyżki inflacyjnej, ale zarząd nie przychylił się do ich wniosku. Pracownicy TVP domagają się podwyżek i podają konkretne rozwiązanie, skąd nadawca powinien wziąć potrzebne na ten cel środki. Zgodnie w ustawą budżetową w 2023 roku Telewizja Polska i Polskie Radio mają dostać z budżetu państwa 2,7 mld zł, czyli o 0,7 mld więcej niż w ubiegłym roku.

Zapisy dotyczące zwiększenia dotacji na media publiczne uchylił co prawda Senat, ale już wkrótce ustawa budżetowa wróci do Sejmu i zapewne usunięte postanowienia wrócą w pierwotnej formie. Pracownicy domagają się udział przy dzieleniu tych środków. W piśmie związkowcy napisali, że “przyznane spółce środki wystarczą na ten cel, gdyż to dzięki wszystkim pracownikom można realizować konkretne zadania misji publicznej”.

Źródło: WirtualneMedia.pl

REKLAMA