Powstaną paczkomaty parafialne? Firmy już walczą o przychylność proboszczów

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia

InPost oraz Poczta Polska walczą ze sobą o względy proboszczów, aby na terenach parafii postawić automaty do odbioru paczek. Dla parafii to szansa na dodatkowy dochód, a dla mieszkańców większa wygoda przy korzystaniu z zakupów przez internet.

W mniejszych miejscowościach życie społeczne skupia się właśnie wokół parafii. Ten fakt chcą wykorzystać firmy kurierskie, które składają proboszczom propozycje współpracy w zakresie umieszczenia na parafialnych terenach automatów paczkowych.

Wśród zainteresowanych wynajmem działek są przede wszystkim najwięksi gracze na rynku: państwowy operator Poczta Polska i InPost. Swoje sieci automatów budują również DHL i AliExpress, a automatową ofensywę zapowiadają Allegro, Orlen i Żabka. Wkrótce i oni mogą zapukać do drzwi proboszczów.

InPost złożył już ofertę Kurii Diecezji Płockiej. Za wynajęcie miejsca spółka oferuje 500 zł czynszu plus ekwiwalent za prąd. Korzyścią dla proboszczów ma być także możliwość lepszej komunikacji z parafianami, a także łatwa wymiana dokumentów z kurią – wylicza dziennik dziennik „Rzeczpospolita”, który napisał o planach firm kurierskich.

Źródło: Rzeczpospolita