Powódź na Podkarpaciu. Sytuacja jest dramatyczna

Katastrofalna w skutkach powódź błyskawiczna nad gminą Kańczuga w powiecie przeworskim/ fot. D. Wałęsa, H. Ochab facebook.com/meteo.rep/

Wczorajsze gwałtowne opady deszczu spowodowały podtopienia i powodzie na dużym obszarze województwa podkarpackiego. Najgorsza sytuacja jest w powiecie przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim oraz przemyskim. Na miejscu jest już premier Mateusz Morawiecki, który nadzoruje pracę sztabu zarządzania kryzysowego.

REKLAMA

W Rzeszowie na osiedlu Słocina woda wdarła się do mieszkań.

W południowej części Rzeszowa, na drodze wylotowej z miasta, studzienki nie nadążały z przyjmowaniem wody po gwałtownej ulewie.

Tak wyglądała wczoraj w nocy sytuacja przy ulicy Herbowej (Budziwój) w Rzeszowie.

W gminie Hyżne (powiat rzeszowski) sytuacja była równie dramatyczna.

W powiecie przeworskim ulewa, która przeszła nad Hadlami Szklarskimi i okolicami Jawornika Polskiego została pozrywana nawierzchnia drogi, nurt porywał samochody.

Gmina Sieniawa (pow. przeworski) również mocno ucierpiała w wyniku opadów deszczu.

W powiecie łańcuckim największe zniszczenia są w Handzlówce, Albigowej, Markowej czy Tarnawce, gdzie zostały zalane domy, nie przejezdne drogi.

W powiecie rzeszowskim najtrudniejsza sytuacja panuje na Strugu w Tyczynie oraz jego dopływach.

W powiecie przemyskim najbardziej ucierpiały okolice gminy Dubiecko i miny Bircza, które na skutek gwałtownego wezbrania okolicznych potoków w dużej części zostały zalane.

REKLAMA