Powiększa się lista kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa. W poniedziałek zgłoszenie Polski 2050

Rzeszów, fot. Pixabay

Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim, ma dołączyć w przyszłym tygodniu do listy kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Elekcja w tym mieście została przełożona z 9 maja na 13 czerwca.

Kandydatka będzie reprezentować Polskę 2050, ale nie tą związaną z Szymonem Hołownią, ale Włodzimierzem Zydorczakiem, który jako pierwszy zarezerwował nazwę. Hołownia wielokrotnie odcinał się od partii, która – jak twierdzi – ukradła mu nazwę.

Będzie to kolejna próba rejestracji kandydatki partii Polska 2050. Pierwsza była nieudana, ponieważ nie udało się zebrać wymaganej liczby podpisów. Każdy kandydat musi złożyć co najmniej 3 tys. ważnych podpisów. Wcześniej udało się zebrać jedynie 2321. – Teraz dozbieraliśmy brakujące podpisy i złożymy wymaganą ich liczbę – mówi Onetowi Włodzimierz Zydorczak.

Nie wiadomo jednak, czy Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie przyjmie jej zgłoszenie. Jak zapowiada Zydorczak, zgłoszenie zostanie dokonane na podstawie art. 478. par. 3 Kodeksu wyborczego. Pełnomocnik wskazuje, że sytuacja się zmieniła po przeniesieniu wyborów z 9 maja na 13 czerwca.

Źródło: Onet.pl