Poważny wypadek Bogdana Wenty. Były trener polskich szczypiornistów trafił do szpitala

fot. Wikimedia

Prezydent Kielc, a w przyszłości trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Bogdan Wenta miał wypadek podczas jazdy na rowerze. Według nieoficjalnych informacji doznał kilku złamań i będzie musiał przejść operację.

REKLAMA

Bogdan Wenta miał wypadek na rowerze, gdy wracał z pracy w kieleckim ratuszu. – Pan prezydent przyjechał dziś do pracy na rowerze. Podczas drogi powrotnej uległ wypadkowi rowerowemu – poinformował rzecznik urzędu miasta Marcin Januchta. – Pan prezydent trafił na SOR, gdzie została mu udzielona pierwsza pomoc. Cały czas był przytomny – dodał.

Według nieoficjalnych informacji, Bogdan Wenta doznał kilku złamań, m.in. barku i obojczyka. Czeka go skomplikowana operacja. Okoliczności zdarzenia nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że prezydent Kielc jechał w kasku, co uchroniło go od poważniejszych konsekwencji wypadku.

Bogdan Wenta pracował z kadrą polskich szczypiornistów w latach 2004-2012. Poprowadził reprezentację do dwóch złotych medali Mistrzostw Świata. Po zakończeniu pracy szkoleniowej zajął się polityką. W latach 2014-18 był europosłem z ramienia Platformy Obywatelskiej. Później został wybrany prezydentem Kielc.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA