Posłowie zmierzą się w zawodach tenisa stołowego. Premier Mateusz Morawiecki faworytem?!

fot. KPRM

W dniach 20-21 października w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) odbędą się Mistrzostwa Polski Parlamentarzystów w tenisie stołowym. Patronat nad imprezą objęła m.in. marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

REKLAMA

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu w październiku odbędą się Mistrzostwa Polski Parlamentarzystów w tenisie stołowym. Nie wiadomo jeszcze, jakich reprezentantów wytypują na zawody poszczególne partie. Patronat nad imprezą objęli: marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, minister sportu Kamil Bortniczuk, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, a także marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Miłośnikiem tenisa stołowego jest premier Mateusz Morawiecki, który kilka tygodni temu w miejscowości Bujały-Gniewosze (woj. mazowieckie) spotkał się z wielopokoleniową rodziną i zagrał w tenisa stołowego. Zdjęcia i nagranie z rozgrywki z młodą mieszkanką domu trafiły do mediów społecznościowych szefa rządu. To spotkało się z krytyką komentatorów, których zdaniem premier powinien teraz zajmować się kryzysem energetycznym, a nie ocieplać swój wizerunek.

Pomysł organizacji zawodów dla parlamentarzystów spotkał się z krytyką internautów. “Kraj pogrążony w wojnie i kryzysie gospodarczym, nasze elity się bawią” – napisał jeden z użytkowników Twittera. “Lepiej wpuścić ich do oktagonu” – brzmiał inny komentarz. “Trzeba było urządzić mistrzostwa w paintballu. Transmisja biłaby rekordy!” – proponował kolejny internauta.

Źródło: Korso24.pl, Twitter / Tomasz Grabarczyk

REKLAMA