Poseł partii Republikańskiej kpi z przedsiębiorców. „Jesteśmy po waszej stronie, ale zagłosujemy za podwyżką składki zdrowotnej”

Kamil Bortniczuk, screen z YouTube / Telewizja Republika

Kamil Bortniczuk, poseł nowo powstałej partii Republikańskiej, był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Polityk próbował tłumaczyć, czym nowe ugrupowanie różni się od PiS, ale zrobił to bardzo nieudolnie.

Wczoraj odbyła się konwencja partii Republikańskiej, na której pojawił się nawet prezes PiS Jarosław Kaczyński. Tworzą je głównie osoby związane dotąd z Porozumieniem Jarosława Gowina, które w konflikcie o przywództwo zdecydowały się stanąć po stronie Adama Bielana. Ugrupowanie ma automatycznie dołączyć do koalicji rządzącej.

Jeden z posłów nowej partii, Kamil Bortniczuk był pytany przez redaktora Roberta Mazurka o to, czym ich ugrupowanie różni się od PiS-u. – Nie jesteśmy podróbką PiS-u. Jeśli mamy kontynuować jakąś wizję uprawiania polityki, to bardziej chcemy kontynuować to, czym miało być Porozumienie. My uważamy, że przedsiębiorczość należy wspierać. PiS wspiera w działaniach, ale jeśli chodzi o retorykę, to czasami przejawia się w wypowiedziach niektórych posłów PiS-u takie porównanie przedsiębiorcy do prywaciarza ze wszystkimi złymi konotacjami z przeszłości – zapewniał polityk.

Dziennikarz zapytał więc, czy w takim razie posłowie partii Republikańskiej zagłosują za podniesieniem składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Poseł odparł, że… „tak”. Propozycja wzrostu składki jest jednym z elementów tzw. „Polskiego Ładu”.

Źródło: RMF FM