Poseł Krzysztof Bosak odcina się od środowiska Roberta Bąkiewicza. “Zdrajcy, sprzedali się za pieniądze”

Krzysztof Bosak (z lewej), fot. Twitter; Robert Bąkiewicz, fot. Facebook

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak na antenie Radia ZET zaatakował szefa stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, zarzucając mu “sprzedanie się władzy”. – Traktujemy ich jak zdrajców. To są po prostu zdrajcy, którzy się sprzedali za pieniądze – podkreślił polityk.

REKLAMA

Krzysztof Bosak był gościem w programie “6. Dzień Tygodnia” w Radiu ZET. Jednym z tematów rozmowy była sprawa nazywana przez media “Willa Plus”, czyli przekazanie 40 milionów złotych z Ministerstwa Edukacji i Nauki na dotacje dla zaprzyjaźnionych z PiS organizacji na zakup nieruchomości. Mowa o konkursie “Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”.

Prowadzący program Andrzej Stankiewicz poruszył przy okazji kwestię finansowania stowarzyszenia Marsz Niepodległości. – Minister Gliński z Funduszu Patriotycznego przyznał stowarzyszeniu i innym instytucjom związanym z Bąkiewiczem 3,5 mln zł. To był pierwszy program “Willa plus”, bo pan Bąkiewicz kupił sobie dworek, pałacyk pod Otwockiem, prawda? – zapytał. – On już kupił kilka różnych nieruchomości w różnych częściach kraju za rządowe pieniądze – odparł Krzysztof Bosak. Dopytywany o to, czy wie, gdzie te budynki się znajdują, odpowiedział, że “dowiaduje się z mediów”.

Poseł Konfederacji stanowczo odciął się od działalności Bąkiewicza. – PiS go [Roberta Bąkiewicza – przyp. red.] kupił. Mamy wyciek korespondencji z 2020 roku [tzw. maile Dworczyka – przyp. red.], gdzie piszą między sobie ministrowie rządu o tym, jak to będą paktować z tamtym środowiskiem. Oni po prostu ich kupili – przyznał Bosak. – Traktujemy ich jak zdrajców. To są po prostu zdrajcy, którzy się sprzedali za pieniądze – dodał.

Źródło: Radio ZET

REKLAMA