Poseł Konfederacji wskazuje winnych braku środków UE na pomoc uchodźcom. “Łatwiej byłoby Polsce negocjować, gdybyście nas nie zdradzali”

Konrad Berkowicz, screen z YouTube / Sejm RP

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz wyjaśnił w Sejmie posłom Lewicy, że Polsce byłoby łatwiej negocjować odzyskanie środków, które wpłacamy do unijnego budżetu, gdyby nie donosili na nasz kraj w Parlamencie Europejskim. Po jego słowach oklaski wybrzmiały nawet ze strony posłów PiS.

REKLAMA

Poseł Lewicy Krzysztof Śmieszek domagał się z mównicy sejmowej, aby rząd naciskał na Unię Europejską w kwestii przyznania środków pomocowych na utrzymanie uchodźców wojennych z Ukrainy przebywających w naszym kraju. Po nim głos zabrał Konrad Berkowicz z Konfederacji, który jego słowa uznał za “wybitnie obłudne”.

Polityk przypomniał, że europosłanka Sylwia Spurek, wybrana z list Lewicy (nalężąca wtedy do Wiosny Roberta Biedronia, tak jak Śmiszek), już w pierwszy dzień agresji Rosji na Ukrainę złożyła petycję o nałożeniu sankcji na Polskę i zagłosowała przeciwko dodatkowym funduszom dla Polski w związku z przyjęciem uchodźców.

Łatwiej byłoby Polsce negocjować pieniądze, żeby odzyskać pieniądze, które płacimy w składkach, gdybyście nie donosili na Polskę w Unii Europejskiej, gdybyście nie oczerniali Polski, gdybyście nas nie zdradzali! – krzyczał poseł Berkowicz w stronę ław sejmowych zajmowanych przez posłów Lewicy. Jego wypowiedź spotkała się z oklaskami ze strony posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Sejm

REKLAMA