Poseł Konfederacji po spotkaniu z premierem: “Rząd szykuje pełny lockdown”

screen z YouTube / Sejm RP

Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacji, powiedział po spotkaniu z Mateuszem Morawieckim, że rząd ma w planach dalsze obostrzenia. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem ma być lockdown.

REKLAMA

– Premier powiedział, że przygotowani są na różne warianty od pełnego lockdownu – najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną – do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który – jak to określił premier – jest mało prawdopodobny – powiedział Jakub Kulesza, cytowany przez RMF FM.

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na spotkanie przedstawicieli wszystkich ugrupowań opozycyjnych. Swoich członków delegowała jedynie Konfederacja. W rozmowach wziął udział jednak tylko Jakub Kulesza, ponieważ Grzegorz Braun został wyproszony za… brak maseczki. Tak przynajmniej brzmi oficjalna wersja.

Kulesza stwierdził, że efektem spotkania z Morawieckim był “całkowicie zmarnowany czas”. – Zadałem szereg bardzo konkretnych pytań o podstawy merytoryczne, naukowe podejmowanych działań, nazywanych obostrzeniami czy lockdownem. Na co nie usłyszałem żadnej konkretnej czy odnoszącej się do podanych przeze mnie danych i analiz informacji – stwierdził.

Źródło: RMF FM

REKLAMA