Poseł Koalicji Obywatelskiej składa mandat poselski. Ma inne plany na przyszłość

Killion Munyama, fot. Wikimedia

Poseł Koalicji Obywatelskiej Killion Munyama złożył mandat posła na Sejm RP. Polityk wygrał konkurs na stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych. Wiadomo, kto zajmie jego miejsce w sejmowych ławach.

Killion Munyama stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych obejmie 15 czerwca. Ma się tam zajmować relacjami UE – Afryka. Jego miejsce w Sejmie zajmie były poseł Zbigniew Ajchler, który ślubowanie poselskie ma złożyć na posiedzeniu parlamentu 15 czerwca.

Killion Munzele Munyama to dr hab. nauk ekonomicznych pochodzący z Zambii. Urodził się w 1961 r. w Makali, w dawnej Federacji Rodezji i Niasy. Do Polski przyjechał na początku lat 80. w ramach stypendium rządowego. Polskie obywatelstwo otrzymał w 1999 roku. W Sejmie zasiadał od 2011 r., był parlamentarzystą przez trzy kadencje.

Zbigniew Ajchler był posłem PO w poprzedniej kadencji Sejmu. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. W przeszłości był radnym sejmiku wielkopolskiego, należał wówczas do SLD. Jest bratem obecnego posła Lewicy Romualda Ajchlera.

Źródło: Onet.pl