Poseł Dobromir Sośnierz nie zostawił suchej nitki na minister Annie Moskwie. “Jak to jest być zdrajca własnego narodu?!”

Anna Moskwa, fot. flickr / World Economic Forum

Poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji zwrócił się w Sejmie do minister klimatu Anny Moskwy w sprawie poparcia przez Polskę pakietu klimatycznego, który zakłada m.in. zakończenie rejestracji nowych samochodów spalinowych od 2035 roku.

REKLAMA

Chcielibyśmy umożliwić pani minister Annie Moskwie pochwalenie się przebiegiem negocjacji w sprawie pakietu klimatycznego, w ramach którego zgodziliśmy się już – w imieniu Polski – porzucić samochody spalinowe – rozpoczął swoje sejmowe wystąpienie Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji.

Polityk przypomniał kalendarium wydarzeń z ostatnich dni. – Jeszcze dzień wcześniej pani minister zapowiadała nasz stanowczy sprzeciw. “Ani rynek, ani społeczeństwo nie jest na to gotowe – grzmiała pani minister” – cytował Sośnierz. – “Dopóki nie będziemy mieli na rynku aut, które mogą przejechać tysiąc kilometrów bez konieczności zatrzymywania się po drodze na dwie godziny, żeby doładować akumulatory, społeczeństwo nie zaakceptuje takich pomysłów” – kontynuował cytowanie.

Drugiego dnia obrad polska reprezentantka na szczycie UE zaakceptowała zapisy pakietu klimatycznego. – Potem przyszły negocjancie w Radzie Unii Europejskiej. Pani minister przyszła i walnęła pięścią w stół i cała Europa usłyszała nasze stanowcze… “no dobra, niech wam będzie” – szydził poseł nowego ugrupowania Wolnościowcy.

Teraz o tym, za ile nas sprzedano, za jakie bezcenne zyski Rzeczpospolita zgodziła się znowu upokorzyć, o tym jak to jest być zdrajcą własnego narodu bez kręgosłupa, mam nadzieję opowie nam teraz pani minister Anna Moskwa, zapraszamy – zapowiedział ją Dobromir Sośnierz. W odpowiedzi marszałek Elżbieta Witek nie poddała wniosku o głosowanie.

Źródło: YouTube / Sejm

REKLAMA