Poseł Czarnek (PiS): Ludzie LGBT nie są równi ludziom normalnym

Fot. Wikipedia

W ostatnich dniach głównym tematem kampanii prezydenckiej stały się wypowiedzi członków Prawa i Sprawiedliwości o LGBT. Wszystko zaczęło się od rozmowy w TVN24, gdzie Jacek Żalek po słowach „LGBT to ideologia, a nie ludzie” został przez Katarzynę Kolendę-Zalewską wyrzucony ze studia. W jego obronie stanęło wiele osób związanych ze Zjednoczoną Prawicą. Ale zamiast uspokoić nastroje, dolali oliwę do ognia.

REKLAMA

Najbardziej kontrowersyjna była wypowiedź Przemysława Czarnka, posła PiS i członka sztabu Andrzeja Dudy, który w sobotę wieczorem w programie “Studio Polska” w TVP Info wziął udział w dyskusji o LGBT.

– Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości – mówił. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją – mówił Czarnek.

Do sprawy odniósł się Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który zażądał od Jarosława Kaczyńskiego natychmiastowej reakcji na słowa posła Czarnka.

Dziś Przemysław Czarnek skomentował swoją wypowiedź stwierdzeniem, że jest ona wyciągnięta z kontekstu.

REKLAMA