Porozumienie Jarosława Gowina może opuścić koalicję już w sobotę. „Kartony już spakowane”

fot. Twitter / Porozumienie

Premier Mateusz Morawiecki wyrzucił z rządu wiceminister rozwoju Annę Kornecką z Porozumienia, za krytykę tzw. „Polskiego Ładu”. Jarosław Gowin zwołał na sobotę posiedzenie zarządu partii, który może zdecydować o wyjściu ugrupowania z koalicji rządzącej.

Anna Kornecka w ostrych słowach skrytykowała podatkowe pomysły zawarte w tzw. „Polskim Ładzie”. Wiceminister mówiła na antenie TVN24, że Polacy na zmianach nic nie zyskają, tak jak twierdzą politycy PiS, a wręcz będą płacić wyższe podatki i składki. – Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet podatnicy ci najmniejsi, którzy rozliczają się kartą podatkową, oni też na tych rozwiązaniach tracą – mówiła wiceminister rozwoju.

Za te słowa Anna Kornecka zapłaciła dymisją. – Chcę powiedzieć, że jestem dumny, że mogę współpracować z panią Anną Kornecką. Jej stanowisko jest zbieżne ze stanowiskiem Porozumienia. Co do decyzji pana premiera, ona nie była konsultowana i ona narusza umowę koalicyjną. Nie pozostanie to bez mojej reakcji – zapowiedział w TVN24 Jarosław Gowin.

O tym, czy Porozumienie zostanie w obozie rządzącym, dowiemy się już w niebawem. – W sobotę rozstrzygniemy czy, i na jakich warunkach będziemy dalej funkcjonowali w ramach Zjednoczonej Prawicy – zadeklarował wicepremier Gowin.

Jak informuje portal Onet.pl, niektórzy członkowie rządu z ramienia Porozumienia są już gotowi do odejścia. – Nasza reakcja będzie ostra. Niektórzy już od dawna mają spakowane kartony – mówi jeden z polityków partii, cytowany przez dziennikarzy.

Źródło: TVN24, Onet.pl