
Dla każdego, kto rozważa przyszłą karierę w branży opieki zdrowotnej, opcje mogą wydawać się nieskończone. Przy tak wielu dostępnych ścieżkach kariery czasem może być trudno ocenić, który zawód najlepiej odpowiada Twoim osobistym i zawodowym celom.
Terapeuta zajęciowy jest jednym z zawodów opieki zdrowotnej, który stał się popularny w ostatnich latach. Ze względu na pełen empatii charakter pracy oraz to, że wraz z podjęciem takiej kariery można mieć pozytywny wpływ na życie innych – wiele osób decyduje się iść w tym kierunku.
Kim jest terapeuta zajęciowy?
Terapia zajęciowa to pokrewny zawód medyczny, który obejmuje terapeutyczne wykorzystanie codziennych czynności lub zawodów w celu leczenia dolegliwości:
- fizycznych,
- psychicznych,
- rozwojowych,
- emocjonalnych.
Jako taki, terapeuta zajęciowy – https://faber.edu.pl/szkoly/szkola-medyczna/terapeuta-zajeciowy/ to praktyk, który wykorzystuje techniki terapeutyczne w celu poprawy, rehabilitacji lub utrzymania zdolności pacjenta do wykonywania codziennych czynności. Terapia zajęciowa różni się od innych zawodów opieki zdrowotnej, takich jak fizjoterapia lub pielęgniarstwo, ponieważ koncentruje się na leczeniu całego pacjenta, a nie na leczeniu konkretnego urazu, dolegliwości lub niepełnosprawności.
Jak wygląda nauka zawodu terapeuty zajęciowego w Centrum Kształcenia Faber?
Decydując się na naukę terapii zajęciowej w Centrum Kształcenia Faber masz pewność, że zyskasz dostęp do kompleksowej i specjalistycznej wiedzy. Poznasz nie tylko przedmioty stricte powiązane z zawodem, ale również zostaną Ci przekazane podstawy przedsiębiorczości. Wśród licznych tematów poruszanych na zajęciach dla przyszłych terapeutów zajęciowych są między innymi takie jak nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktu interpersonalnego, planowanie indywidualnej i grupowej terapii zajęciowej czy też monitorowanie i dokumentowanie przebiegu terapii zajęciowej. Istotną informacją jest to, że zajęcia praktyczne organizowane są zarówno w specjalnie przygotowanych pracowniach Faber, jak również w ośrodkach kształcenia praktycznego oraz pracowniach szkolnych.
Dlaczego warto kształcić się na terapeutę zajęciowego w szkole policealnej dla dorosłych Faber?
Wysoka jakość kształcenia jest tym, co wyróżnia Faber na tle innych szkół dla dorosłych. Centrum posiada niepodważalne uprawnienia szkoły publicznej, a wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna (egzaminatorzy OKE i praktycy) dba o zachowanie wysokich standardów nauczania, jak również tworzenie przyjaznego do zdobywania wiedzy klimatu. Same pracownie są nowoczesne i profesjonalne, a warunki kształcenia niezwykle komfortowe. Grupy są niewielkie, co ułatwia również organizację oraz dbałość o indywidualne podejście do każdego słuchacza.
Warto również wspomnieć, że rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych, a sama nauka rozpoczyna się w lutym i we wrześniu. Na prośbę słuchacza istnieje możliwość zorganizowania praktyki związanej z poznawanym zawodem, co niewątpliwie stanowi dodatkowy atut działalności Centrum Kształcenia Faber. Warto skontaktować się z sekretariatem szkoły i dowiedzieć się więcej na ten temat.
Źródło: Materiał zewnętrzny
REKLAMA