Polski talent robi furorę w Barcelonie. Hiszpanie porównują go do Antonie Griezmanna

fot. FC Barcelona

12-letni polski piłkarz Michał Żuk występuje w barwach najsłynniejszej szkółki piłkarskiej na świecie – La Masii w Barcelonie. Jego postępy zachwycają hiszpańskie media, które nazywają go „lśniącą perłą” i porównują go gwiazdy światowej piłki – Antoine Griezmanna.

Młody piłkarz pochodzi z Roztocza. Od pięciu lat trenuje w akademii FC Barcelony – La Masii. Występuje w drużynie z rocznika 2009, gra na pozycji środkowego pomocnika. Filmiki z poczynaniami młodego zawodnika już kilka lat temu obiegły internet.

Jego kariera rozwija się równie szybko jak popularność. O Polaku niedawno napisała hiszpańska gazeta „Marca”. „Nie jest największy, najsilniejszy i nawet najszybszy, ale jest jednym z najbardziej obiecujących młodych piłkarzy perspektywy lat. To czołowy zawodnik Barcelony, która chce wygrać tegoroczny sezon LaLiga Promises. Trenerzy mówią, że jest zakochany w piłce nożnej i każdego dnia robi postępy. Świetnie drybluje i ma zmysł do strzelania goli. ‚To coś’, które ma w sobie pokazuje, że może zajść daleko. Mimo że został szeroko rozreklamowany, jego gra w żaden sposób nie zmienia się na gorsze” – czytamy.

Furorę w sieci robi również zdjęcie porównujące Michała Żuka do gwiazdy FC Barcelona i reprezentacji Francji Antoine Griezmanna, które w ciągu jednego dnia zebrało ponad 132 tys. polubień. Michała określono w poście, jako „mały książę”.

Źródło: Onet.pl