Polski siatkarz stał się ofiarą segregacji sanitarnej. Został zwolniony z klubu, bo nie chciał się zaszczepić

fot. Pixabay

Klub austriackiej ekstraklasy SK Zadruga AICH/DOB rozwiązał kontakt z polskim siatkarzem Konradem Formelą. Decyzja wynika z odmowy przyjęcia przez Polaka dawki przypominającej preparatu przeciw koronawirusowi.

26-letni siatkarz przyjął w ubiegłym roku dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. W Austrii przedłużenie certyfikatu covidowego odbywa się obecnie wyłącznie po przyjęciu trzeciej, tzw. przypominającej dawki szczepionki. Konrad Formela odmówił kolejnego szczepienia, więc klub rozwiązał z nim kontrakt w trybie natychmiastowym.

Klub winą za zakończenie współpracy obwinia… zawodnika. – Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Konrad Formela nie był gotowy przedłużyć swojego wygaśniętego certyfikatu szczepienia za pomocą szczepienia przypominającego. Dlatego jest uważany za niezaszczepionego i stanowi zagrożenie dla własnego zdrowia i kolegów. Nie pozostało nam nic innego, jak rozwiązać jego kontrakt – powiedział dyrektor sportowy klubu, Martin Micheu, cytowany przez portal siatka.org.

Konrad Formela będzie teraz kontynuował karierę w lidze rumuńskiej. W tym kraju nie ma obowiązku posiadania certyfikatu covidowego. Siatkarz jest wychowankiem Jastrzębiego Węgla. Od kilku lat występuje za granicą. Dotychczas reprezentował barwy szwajcarskiego Biogas Volley Nafels, włoskiego Tuscania Volley oraz izraelskiego Hapoelu Kfar Sawa.

Źródło: siatka.org