Polski piłkarz zmienia reprezentację. Już wkrótce może zagrać przeciwko Biało-Czerwonym

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Pomocnik Michał Przybylski może już wkrótce zagrać w barwach Wysp Owczych. Piłkarz złożył wniosek o przyznanie obywatelstwa. Jeśli procedura przebiegnie sprawnie, to może wystąpić przeciw w Polsce w meczu eliminacji do ME 2024.

REKLAMA

Michał Przybylski urodził się w Świnoujściu, ale praktycznie cała jego kariera piłkarska jest związana z Wyspami Owczymi. Środkowy pomocnik zaliczył tylko krótki epizod w Widzewie Łódź. Obecnie występuje w zespole B36 Tórshavn i jest wyróżniającą się postacią tamtejszej ekstraklasy. Jego postawa sprawiła, że selekcjoner chce go powołać do reprezentacji Wysp Owczych.

Polak złożył już wniosek o obywatelstwo, ale nadal wciąż nie otrzymał odpowiedzi ze strony duńskich władz, które kontrolują wyspę. – Cały czas czekam na decyzję od duńskiego rządu. Zwykle wysyła on listy w listopadzie i maju, więc za miesiąc mogę dostać pozytywną decyzję. A wtedy w kilka dni mogę wyrobić duński paszport – tłumaczył w rozmowie z TVP Sport.

Jeśli procedura przebiegnie po myśli piłkarza, to już wkrótce może wystąpić w meczu przeciwko reprezentacji Polski. Polska i Wyspy Owcze trafiły bowiem do jednej grupy w eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2024 roku. Mecze między nimi zaplanowane są na 7 września i 12 października przyszłego roku.

Źródło: TVP Sport

REKLAMA