Polski lekkoatleta wziął ślub na Stadionie Śląskim. „Wyjątkowe miejsce na ślub to i wyjątkowe małżeństwo”

fot. stadionslaski.pl

Tegoroczny brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w rzucie młotem Paweł Fajdek wziął ślub… na bieżni Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Lekkoatleta poślubił wieloletnią partnerkę Sandrę Cichocką.

Oficjalna część uroczystości ślubnych Pawła Fajdka i Sandry Cichockiej odbyła się na arenie głównej Stadionu Śląskiego. Obrączki nowożeńcom wręczała ich sześcioletnia córka. Obiad oraz przyjęcie weselne, w którym udział wzięła najbliższa rodzina i przyjaciele, zorganizowane zostały w przestrzeniach konferencyjnych obiektu.

Od marca 2015 roku ślub można wziąć w dowolnym miejscu. Młode pary najczęściej decydują się na plaże, ogrody i podobne miejsca. Jednak ślub na Stadionie to zdecydowanie niecodzienny pomysł i jednocześnie pierwszy ślub w historii Stadionu Śląskiego – powiedział Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego. – Wyjątkowe miejsce na ślub to i wyjątkowe małżeństwo! – dodał Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Paweł Fajdek w 2020 roku został ambasadorem Stadionu Śląskiego. 32-letni lekkoatleta jest czterokrotnym mistrzem Świata w rzucie młotem. W tym roku w Tokio, sięgnął po pierwszy medal olimpijski w swojej karierze. W 2015 roku został uhonorowanych Złotym Krzyżem Zasługi.

Źródło: stadionslaski.pl