Polska zyskuje na pandemii?! Bezczelny wpis Jadwigi Emilewicz. Pod jej postem fala oburzenia

fot. KPRM

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz postanowiła już z samego rana podlizać się swoim mocodawcom z PiS. Kobieta wstawiła na Twitterze wpis, w którym przekonuje, że Polska zyskała na pandemii koronawirusa. I jak przystało na współpracowniczkę premiera, zamieściła barwny wykres.

Polska zyskuje na pandemii. Ponad 200 mld PLN pomocy dla przedsiębiorców i pracowników w ramach Tarcz Antykryzysowych oraz uruchomione błyskawicznie fundusze na inwestycje lokalne stawiają Polskę w czołówce wzrostu” – napisała na Twitterze Jadwiga Emilewicz. Post został wstawiony o 6.11 rano. Swój post zilustrowała grafiką, która pokazuje, jak pandemia wpłynęła na sytuację ekonomiczną kilku krajów UE. 

Pod jej wpisem pojawiła się fala negatywnych komentarzy. Większość internautów było oburzonych, że w przypadków ponad 100 tys. zgonów, Emilewicz ma tupet, żeby opowiadać o „zysku”. „Dla niej te 100 tysięcy zgonów, to są tylko statystyki. Miernoty nawet w tragedii rodzin, będą upatrywać wzrostu gospodarczego” – czytamy w jednym z komentarzy.

Nie brakuje również przypomnienia, że rzekomy sukces wziął się z pożyczonych i dodrukowanych pieniędzy. „Zyskaliśmy, a niby jak? Pani powinna wiedzieć, że wzięcie kredytu to nie zysk. Chyba, że ma Pani aż tak marne pojęcie o biznesie to wiele by wyjaśniało. Z takimi rządami ten kraj czeka grecka katastrofa” – napisał jeden z użytkowników.

Źródło: Twitter / Jadwiga Emilewicz