Polska zamyka przejście graniczne z Białorusią. “Ważny interes bezpieczeństwa państwa”

Przejście graniczne w Bobrownikach, fot. Wikimedia

Szef MSWiA Mariusz Kamiński podjął pilną decyzję o zamknięciu polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach (woj. podlaskie). Ruch ma zostać zawieszony od 10 lutego od godz. 12.

REKLAMA

“Z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa zdecydowałem o zawieszeniu do odwołania od 10 lutego br. od godz. 12:00 ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach” – przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Polityk nie podał jakie są powody nagłej decyzji.

Jak nieoficjalnie ustaliło radio RMF FM, zamknięcie przejścia to odpowiedź na wczorajszy wyrok reżimu Aleksandra Łukaszenki w sprawie skazania dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Nie są również wykluczone kolejne decyzje polskich władz dotyczące czasowego zamknięcia innych przejść granicznych – w Terespolu i Kukurykach. Minister Kamiński kazał przygotować wnioski o wpisanie na listę sankcyjną kolejnych osób związanych z reżimem w Mińsku.

Nadal zamknięte pozostaje przejścia w Kuźnicy Białostockiej i w Połowcach na odcinku Podlaskiego Oddziału SG, natomiast na odcinku Nadbużańskiego Oddziału SG ciągle pozostaje zamknięte przejście w Sławatyczach. W ubiegłym roku na przejściu w Bobrownikach odprawiono w obu kierunkach ponad 1,2 mln osób. Od ponad kilkunastu miesięcy to przejście graniczne było jedynym na Podlasiu obsługującym ruch towarowy z Białorusią.

Źródło: RMF FM

REKLAMA