Polska sieć sklepów obuwniczych zniknie z rynku? Ma problemy finansowe i składa wniosek do sądu

fot. Pexels

Kolejny znany sklep mierzy się z kłopotami finansowymi. Polska firma Prima Moda, która ma sieć sklepów m.in. w centrach handlowych, złożyła w sądzie rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Spółka, która prowadzi sieć 30 sklepów i sprzedaje obuwie i akcesoria złożyła w sądzie rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Jak tłumaczy jej trudna sytuacja to wynik wcześniejszych obostrzeń nakładanych przed rząd na galerie handlowe. Straty, jakie poniosła sieć, są odczuwalne do dziś. 

“Odczuwalne do chwili obecnej skutki pandemii COVID-19 spowodowały utrzymujące się zachwiane łańcuchów dostaw, co spowoduje znaczne opóźnienia w transportach, zaś w skali mikroekonomicznej wprowadzone ograniczenia i zakazy prowadzenia działalność gospodarczej przez Spółkę” – podała firma w komunikacie.

Firma musi zmniejszyć koszty prowadzenia działalności przy jednoczesnej maksymalizacji przychodów. Tylko takie działania mogą jej zapewnić istnienie. To sąd rejonowy we Wrocławiu ma zdecydować, jak dalej potoczy się dana sprawa. Zarząd spółki uspokaja, że jeśli jej wniosek zostanie przyjęty, a zmiany zostaną wprowadzone, firma powinna uporać się z problemami. 

Źródło: stylzycia.radiozet.pl; propertynews.pl

REKLAMA