Polska siatkarka z koronawirusem. Wiemy, co z meczami reprezentacji

fot. Tauron Liga

Siatkarka ŁKS-u Commercecon Łódź Aleksandra Wójcik ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Cała drużyna przebywa na kwarantannie, ale pierwsze badania wskazują, że wszystkie osoby, które miały kontakt z siatkarką, są zdrowie.

REKLAMA

Jak czytamy w oświadczeniu klubu, zawodniczka czuje się dobrze. Przebieg choroby jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Kwarantanna zespołu potrwa siedem dni.

Hala Łódź Sport Arena, gdzie na co dzień trenuje ŁKS, została zamknięta. To niepokojące informacje, bowiem pod koniec lipca miały się tam odbyć mecze sparingowe reprezentacji Polski. 

Te mecze nie są zagrożone. Hala jest obecnie dezynfekowana, w poniedziałek zostanie jeszcze dodatkowo sprawdzona, zwłaszcza jeśli chodzi o szatnie, ale później wszystko powinno wrócić do normalności. Jesteśmy w stałym kontakcie z PZPS – mówi Roman Lewandowski, dyrektor ds. technicznych Miejskiej Areny Kultury i Sportu.

Reprezentacja Polski mężczyzn zmierzy się z Estonią 26 i 27 lipca, a kadra Polski kobiet ze Szwajcarią 28 i 29 lipca. Jak dowiedział się portal gazeta.pl, pogłoski o możliwości wejścia kibiców do Łódź Sport Areny w czasie spotkań są nieprawdziwe. Mecze odbędą się bez udziału kibiców. Będzie można je obserwować je w telewizji, albo w kinie samochodowym, które powstanie obok hali. 

Źródło: gazeta.pl

REKLAMA