Polska reprezentacja nie zagra z Rosją! Mocne słowa prezesa PZPN. „Koniec ze słowami, czas na czyny!”

Cezary Kulesza, fot. PZPN

Prezes PZPN Cezary Kulesza przedstawił komunikat, w którym zapewnia, że reprezentacja Polski w piłce nożnej nie zagra z Rosją w barażach do MŚ w Katarze. Polska federacja jest również w kontakcie ze swoimi odpowiednikami w Szwecji i Czechach.

Wobec zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę PZPN podjął decyzję, że nasza kadra nie rozegra pojedynku w ramach baraży do MŚ w Katarze. „Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko” – poinformował Cezary Kulesza.

Decyzję prezesa PZPN poparł m.in. prezydent Andrzej Duda, a także liczne grono dziennikarzy i kibiców. Takiego samego zdania jest Robert Lewandowski. „Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji, gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje” – napisał najlepszy polski piłkarz.

Już w czwartek Polski Związek Piłki Nożnej wraz z krajowymi związkami ze Szwecji i Czech wysłał do FIFA oświadczenie, w którym „kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę i wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej”. 

Teraz Cezary Kulesza zapowiedział, że mecz nie odbędzie się również na neutralnym terenie. Nie wiadomo, jak na taki rozwój wypadków zareaguje FIFA i UEFA. Przypomnijmy, że mecz Polski z Rosją w Moskwie w ramach półfinału baraży był zaplanowany na 24 marca. Jego zwycięzca miał zmierzyć się z wygranym w pojedynku Czechy-Szwecja.

Źródło: Twitter / Cezary Kulesza