Polska podąża drogą Grecji?! Znany profesor nie ma żadnych wątpliwości

fot. Pixabay

Inflacja w Polsce bije kolejne rekordy, a dług publiczny rośnie w tempie niespotykanym od czasów PRL. – To może być największy problem Prawa i Sprawiedliwości – ocenia prof. Andrzej Dudek z UKSW. Jego zdaniem Polska popełnia te same błędy, co Grecja, gdy stała na krawędzi upadku.

Profesor Andrzej Dudek w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” odniósł się do najnowszej reformy podatkowej. Jego zdaniem może to spowodować wielkie problemy dla polskiej gospodarki. – Polski Ład jest w znacznym stopniu na kredyt i trzeba go będzie kiedyś spłacić. Taka jest polityka PiS, czyli inwestowanie na kredyt w założeniu, że to rozkręci gospodarkę. Teraz Polskę dopadła jednak inflacja – powiedział Dudek.

Politolog spodziewa się, że czeka nas powtórka z lat 80. i 90. XX wieku, kiedy to inflacja zahamowała rozwój gospodarczy Polski. – Będziemy mieć kolejne programy socjalne, a za miesiąc wypłacona zostanie – po raz pierwszy w Polsce – czternasta emerytura. Takie rzeczy też kiedyś działy się w Grecji, przed jej wielką zapaścią – przypomniał profesor.

I właśnie analogia do sytuacji z Grecji wydaje się być ostatnim dzwonkiem alarmowym dla obozu rządzącego. – Tam też wypłacano trzynaste i czternaste emerytury. To powinno dać niektórym do myślenia – podsumował prof. Andrzej Dudek, który ocenia, że rząd już przygotowuje Polaków do tego, że nie dostaniemy pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Źródło: Rzeczpospolita