Polska firma zapłaci pracownikom 500 zł za zaszczepienie się. Inne firmy również wprowadzą benefity?

crop nurse with syringe ready to vaccinate patients
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels

Zarząd polskiego potentata branży spożywczej Maspex zapowiedział, że wypłaci 500 zł wszystkim pracownikom, którzy się zaszczepili lub zaszczepią przeciw COViD-19. To pierwsza w Polsce firma, która zdecydowała się na płatne zachęcanie do szczepienia.

Zarząd firmy podjął decyzję o wypłacie 500 zł dla pracowników, którzy już się zaszczepili oraz zaszczepią się w ramach planowanych szczepień zakładowych lub indywidualnie. Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo – powiedziała w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Dorota Liszka, odpowiadająca za komunikację Grupy Maspex. Firma zapowiada jednak, że szczepienia będą dobrowolne. – Decyzja o szczepieniu jest dobrowolna i każdy pracownik podejmuje ją osobiście – dodaje Liszka.

Przedsiębiorstwo zorganizuje szczepienia na terenie własnych zakładów. Firma będzie prowadzić zapisy chętnych na szczepienie do 3 maja. We wszystkich kilkunastu zakładach Maspeksu zatrudnionych jest około 6 tys. osób.

Maspex to największy producent spożywczy w Polsce z krajowym kapitałem. W swoim portfolio 50 marek, takich jak: Tymbark, Tarczyn, Kubuś, Łowicz, Lubella, Kotlin czy Krakus. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Puls Biznesu