Polsat wygumkował Konfederację z sondażu. Prywatna stacja telewizyjna realizuje zlecenie władzy?!

Od lewej: Włodzimierz Skalik, Jakub Kulesza, Witold Tumanowicz, screen z Facebook / Konfederacja

Na stronie internetowej stacji Polsat News pojawił się artykuł o wynikach najnowszego sondażu preferencji wyborczej Polaków. Okazuje się, że autor „zapomniał” zaprezentować poparcie Konfederacji, która według innych badań plasuje się na czwartym miejscu.

Polsat News poinformował czytelników na swoim portalu o wynikach sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. „Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,81 proc. osób. Drugie miejsce przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, która uzyskałaby 24,5 proc. głosów, a trzecie zajęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 17,08 proc. Wzrost o 2,06 p.p. zaliczyłoby też Polskie Stronnictwo Ludowe, dzięki czemu znalazłoby się nad progiem wyborczym” – czytamy na stronie stacji telewizyjnej.

Czytelnicy błyskawicznie wychwycili, że w tekście brakuje wyniku Konfederacji, która według innych sondaży znajduje się regularnie na czwartym miejscu, z poparciem 8-12 proc. „Co jest Polsat News ? Bijecie się z Facebookiem, kto bardziej wycenzuruje Konfederację z życia publicznego? Nie idźcie tą drogą, już macie opinię, że manipulujecie danymi w swoich programach bardziej niż TVP, cenzurować bardziej od nich też chcecie?” – czytamy na twitterowym profilu „Wolność Słowa”.

To nie pierwsza sytuacja, w której Polsat News „zapomina” zaprezentować wynik Konfederacji w sondażu. Jak przypomina na swoim kanale na YouTubie Jan Piński, redaktor naczelny portalu Wieści24.pl, podobna sytuacja miała miejsce przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. Zdaniem dziennikarza, miało to na celu pokazać prawicowym wyborcom, że Konfederacja nie ma szans na wejście do Sejmu.

Źródło: PolsatNews.pl, Twitter, YouTube / Jan Piński