Położył „Polski Ład”, a teraz ma odpowiadać za obronność kraju! Tadeusz Kościński wróci wkrótce do rządu

Tadeusz Kościński, fot. flickr / OECD

Były minister finansów Tadeusz Kościński ma wrócić do rządu. Według informacji portalu wPolityce.pl, ma pomóc „w działaniach związanych z programem zbrojeniowym”.

Tadeusz Kościński podał się do dymisji w lutym br. po klęsce programu „Polski Ład”. To jego premier Mateusz Morawiecki wskazał jako kozła ofiarnego porażki zmian podatkowych. Jeszcze kilka dni po dymisji, Kościński zapewniał, że większość Polaków zyska na zmianach, choć program był wprowadzony tak szybko, że sam nie miał czasu, aby wszystko przeanalizować.

Według informacji prorządowego portalu wPolityce.pl, Tadeusz Kościński obejmie funkcję ministra w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Będzie zaangażowany m. in. w rozmowy związane ze zbrojeniami – zarówno dotyczące amerykańskiej broni, jak i innej. W jego nocie biograficznej, która widniała na stronie resortu finansów, nie ma żadnej informacji o doświadczeniu, ani kwalifikacjach w dziedzinie obronności.

15 listopada 2019 r. Tadeusz Kościński powołany został na stanowisko ministra finansów. 6 października 2020 r. został ministrem finansów, funduszy i polityki regionalnej. 26 października 2021 r. powołano go na stanowisko ministra finansów. Polityk legitymuje się średnim wykształceniem.

Źródło: wPolityce.pl