Politycy PiS wygwizdani podczas meczu Mistrzostw Europy w siatkówce. Kibice nie mieli litości dla Ryszarda Czarneckiego

fot. flickr / euranet_plus

Na trybunach krakowskiej Tauron Areny na meczu Mistrzostw Europy siatkarzy Polska – Serbia pojawiło się kilku polityków PiS, w tym europoseł i działacz PZPS Ryszard Czarnecki, a także doradca prezydenta Piotr Nowacki. Ich obecność nie spodobała się kibicom.

Przed meczem mówiło się o możliwej wizycie prezydenta RP Andrzeja Dudy, ale ten ostatecznie nie dotarł do Krakowa. Pojawili się za to inni związani z PiS działacze, których przywitały przeraźliwe gwizdy. Pod koniec drugiego seta spiker przedstawił gości specjalnych obecnych na meczu.

Mowa doradcy prezydenta RP Piotrze Nowackim, a także Ryszardzie Czarneckim, europośle PiS i wiceprezesie PZPS. Publiczność zgromadzona w krakowskiej Tauron Arenie przywitała polityków solidną porcją gwizdów i buczeniem. Kibice skończyli wyrażać swoje niezadowolenie, dopiero gdy spiker ponownie zabrał głos i zaprosił na dalsze oglądanie spotkania.

Obaj panowie mogli być natomiast zadowoleni z gry reprezentacji Polski. Podopieczni Vitala Heynena pokonali Serbię 3:2. O zwycięstwie zdecydował pasjonujący tie-break, w którym Polacy wygrali 16:14. Był to drugi mecz fazy grupowej siatkarskich Mistrzostw Europy.

Źródło: Polsat Sport