Policjanci urządzili sobie libację podczas kursu zawodowego w Legionowie. Zostaną przesunięci do służby w innym miejscu

fot. Pixabay

Tydzień temu spotkanie policjantów, którzy uczestniczyli w kursie zawodowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zakończyło się libacją i awanturą. Wszczęto postępowania dyscyplinarne wobec 21 funkcjonariuszy.

Jak ustalił portal tvnwarszawa.pl, w szkoleniu brali udział funkcjonariusze pionu kontrterrorystycznego z Wrocławia i Rzeszowa oraz policjanci zespołów prasowych z całego kraju. Po godzinie 21 w jednym z pokoi zgromadzili się rzecznicy, w dużej mierze kobiety. Policyjni antyterroryści postanowili do nich dołączyć, z przenośnym głośnikiem oraz alkoholem.

Funkcjonariusze zakłócali ciszę nocną w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Wtedy do ich pokoju wszedł dyżurny szkoły, nakazując ciszę. Apele nie przyniosły skutku, więc rozpętała się awantura. Dyżurny miał wytrącić jednemu z funkcjonariuszy z ręki szklankę z alkoholem i przewrócić stół.

Komendant centrum inspektor Anna Jędrzejewska-Szpak podjęła decyzję o objęciu wszystkich 21 uczestników zajścia postępowaniami dyscyplinarnymi. Komendant główny policji generał Jarosław Szymczyk zdecydował o usunięciu wszystkich uczestników imprezy z pracy w pionach prasowych. Zostaną oni przeniesieni do innych zadań.

Źródło: TVN Warszawa