Policja zrobiła nalot na kierowców taksówek na aplikację. Wyniki kontroli są szokujące

fot. Pixabay

Jak podaje Radio ZET, warszawska policja zrobiła wielki nalot na kierowców taksówek na aplikację mobilną. Efekt? Kierowcy bez prawa jazdy, nietrzeźwi albo po narkotykach.

W wyniku kontroli, warszawska policja zatrzymała 44 kierowców z fałszywym prawem jazdy oraz 65 bez uprawnień do prowadzenia pojazdów. Na skontrolowanych ponad 1098 kierowców aż 114 nie posiadało wymaganych prawem licencji. To nie koniec, bo zatrzymano także 5 nietrzeźwych kierowców i dwóch po użyciu środków odurzających.

Funkcjonariusze natrafili także na kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i aż 19 kierowców przebywających nielegalnie w Polsce, których zatrzymała Straż Graniczna. Z kontrolowanych taksówek, 44 z nich były w tak złym stanie technicznym, że służby musiały odholować je na parking.

Od kilku miesięcy kontrole kierowców taksówek na aplikację mobilną były przeprowadzane przez urzędników stołecznego ratusza z policją, Strażą Graniczną oraz inspektorami transportu drogowego. Liczba taksówek w Warszawie w latach 2019-21 podwoiła się. W tym roku było ich blisko 27 tys.

Źródło: Radio ZET