Polacy szykują się na wyjazd na majówkę i masowo rezerwują domki i apartamenty. Większość kurortów ma miejsca „na full”

fot. Pexels

Polacy masowo rezerwują na majówkę domki i apartamenty zarówno w górach, jak i nad morzem. Zainteresowanie jest tak duże, że w większości kurortów wszystkie miejsca są zarezerwowane. Tymczasem rząd nie wyklucza przedłużenia aktualnie obowiązujących obostrzeń.

Zarezerwowanie noclegu na majówkę graniczy z cudem. Jak podaje Onet, w serwisach społecznościowych wrze – domki i apartamenty są już w większości zajęte. Dotyczy to obiektów w popularnych górskich miejscowościach i nad morzem.

Jak przyznała właścicielka domków w Pieninach, ma już „wszystko zarezerwowane”. Inna właścicielka obiektów w Tatrach zasugerowała istnienie podziemia noclegowego. – My mamy wszystko zajęte, ale może pani zadzwonić do koleżanki. Jeśli ktoś normalnie podchodzi do sprawy, tak jak my, udostępnia mimo obostrzeń – powiedziała.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował o przedłużeniu obostrzeń co najmniej do 18 kwietnia. W kolejnym tygodniu mają zostać podjęte dalsze decyzje i niewykluczone, że restrykcje zostaną ponownie przedłużone. Niedzielski dodał, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o spędzaniu majówki w taki sposób, jak dwa lata temu przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w kraju.

Źródło: Onet.pl