Polacy masowo ruszyli na majówkę w Tatry. Zorganizowali nocną imprezę. Nie przestrzegali obostrzeń

fot. screen z Youtube / Tygodnik Podhalański

Wielu Polaków pomimo trwających obostrzeń pandemicznych zdecydowało się spędzić majówkę w Zakopanem. Część z nich zorganizowała nocną imprezę na Krupówkach. Młodzi ludzie śpiewali i tańczyli, nie zachowując reżimu sanitarnego.

Majówka w Zakopanem to już tradycja. Turystów nie wystraszyły nawet pandemiczne obostrzenia. I choć hotele rząd ma otworzyć dopiero 8 maja, już teraz na głównym deptaku, na Krupówkach, nie brakowało tłumów.

O nocnej imprezie w Zakopanem napisał m.in. „Tygodnik Podhalański”. Młodzi ludzie tańczyli i śpiewali oczywiście łamiąc obowiązujące obostrzenia. Wiele z tych osób nie miało maseczek i nie zachowywano dystansu.

Zakopane. Tak się bawi, tak się bawi turysta. Nocny balet na Krupówkach

Opublikowany przez Tygodnik Podhalański Sobota, 1 maja 2021

Z kolei jak donosił Klaudiusz Michalec, reporter portalu Wirtualna Polska, gdy dyskoteka rozkręcała się na dobre, w stronę imprezowiczów ruszyły dwa wozy policyjne. „Na ich widok część turystów uciekła, część natomiast zaczęła skandować wulgaryzmy w stronę funkcjonariuszy i wykrzykiwać hasło +Do domu!+” – napisał.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na zakopiańskich Krupówkach nie było już tak tłoczno. Nie doszło też do spontanicznych ulicznych imprez. – Turystów było wielu, ale większość spacerowała i robiła zakupy. Odnotowaliśmy pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Jak dodał funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscach publicznych, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne.

Źródło: Tygodnik Podhalański