Polacy mają dość ministra Przemysława Czarnka. Ponad połowa ankietowanych chce jego dymisji po aferze “Willa Plus”

Przemysław Czarnek, fot. KPRM

Z sondażu IBRiS dla dziennika “Rzeczpospolita” wynika, że ponad 55 proc. respondentów uważa, że Przemysław Czarnek powinien zostać odwołany z funkcji ministra edukacji. To pokłosie afery “Willa Plus”.

REKLAMA

Jak wynika z sondażu, łącznie 55,2 proc. respondentów uważa, że po aferze wokół “Willi Plus” Przemysław Czarnek powinien zostać odwołany z funkcji szefa resortu edukacji. Z tego aż 46,1 proc. “zdecydowanie” chciałoby dymisji polityka. Wśród wyborców opozycji tego zdania jest 76 proc. badanych, z kolei tylko 14 proc. głosujących na PiS chce odwołania Czarnka ze stanowiska z powodu afery z ministerialnymi dotacjami.

W sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” ciekawie przedstawiają się wyniki wśród rodziców wychowujących co najmniej trójkę dzieci. Otóż praktycznie wszyscy ankietowani z tej grupy domagają się dymisji Przemysława Czarnka. Z kolei wśród rodziców dwójki dzieci, 80 proc. respondentów chciałoby, aby afera willowa zakończyła polityczną przygodę ministra w resorcie edukacji i nauki.

Przypomnijmy, że dziennikarze TVN24 przekazali, że minister Przemysław Czarnek przeznaczył 40 milionów złotych na zakup lub remont nieruchomości w ramach konkursu “Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. Pieniądze przyznano na początku listopada 42 organizacjom, w większości powiązanym osobowo z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Rp.pl

REKLAMA