Polacy liczą każdą złotówkę, a posłowie wygrzewają się na Wiejskiej. Posłanki sprawdziły temperaturę w Sejmie

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

W Polsce trwa największy od lat kryzys energetyczny. Polscy politycy namawiają Polaków do oszczędzania. Tymczasem posłanka Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira ujawniła temperaturę w Sejmie.

REKLAMA

Wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny, rosnące ceny i ciągły spadek wartości złotówki. Prognozy ekonomistów mówią wprost, że czeka nas ciężka zima. Rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatku węglowego, ale w praktyce dofinansowania do ogrzewania pokryją niewielką część rzeczywistych kosztów. Ceny za energię i gaz jeszcze wzrosną, a sezon grzewczy w Polsce trwa nawet do kwietnia. 

Minister klimatu Anna Moskwa pochwaliła się, że sama w mieszkaniu utrzymuje maksymalną temperaturę 19 stopni. Jednak, czy wszyscy jesteśmy równi w obliczu kryzysu energetycznego? Posłanka KO, Klaudia Jachira ujawniła temperaturę w Sejmie. Okazuje się, że posłowie wcale nie mają zamiaru marznąć. Termometr wskazał 25 stopni Celsjusza. Na taką temperaturę część Polaków nie będzie mogła sobie pozwolić tej zimy. Co więcej, zdecydowana większość już teraz martwi się o to, czy uda im się zakupić jakikolwiek opał.

Kaloryfery na Wiejskiej już teraz odkręcone są na full, a to dopiero początek sezonu grzewczego. Tymczasem wiele spółdzielni mieszkaniowych wciąż czeka z włączeniem ogrzewania w mieszkaniach. Wszystko z obawy przed drastycznymi podwyżkami kosztów energii. Już teraz lokatorzy otrzymują informacje o możliwym wzroście czynszów.

Źródło: Instagram / Klaudia Jachira

REKLAMA