Pół kraju w czerwonej strefie. Przedstawiono zaktualizowaną mapę

fot. KPRM

Czerwona strefa objęła ponad 150 powiatów w całej Polsce, a także 11 z 16 miast wojewódzkich. To efekt rozwijającej się pandemii koronawirusa. Zaostrzone restrykcje w związku z koronawirusem od soboty obowiązywać będą m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi czy Rzeszowie. 

Koronawirus w naszym kraju sprawił, że Polska została objęta tzw. żółtą strefą. Oznacza to, iż we wszystkich przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, środki komunikacji miejskiej czy ulice, obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust (wyjątkami są tutaj lasy, parki, zieleńce oraz sytuacje, gdy uprawiamy sport).

Z kolei czerwona strefa to ostrzejsze obostrzenia, m.in. wydarzenia sportowe bez publiczności, zakaz organizowania targów czy ograniczenie działania lokali gastronomicznych do godz. 22.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili na specjalnej konferencji prasowej, które rejony Polski zostaną objęte nowymi restrykcjami. Będą one obowiązywać od soboty 17 października od północy. 

Czerwona strefa objęła tym razem 152 powiaty i aż 11 z 16 miast wojewódzkich Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

Źródło: Twitter.com/PremierRP