Pojawiło się niepublikowane wcześniej zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy. Jest w mundurze i z wąsami

Andrzej Duda, fot. Wikimedia

Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a także opublikował na swoim profilu na Twitterze zdjęcie z czasów, kiedy sam był harcerzem. Na fotografii trudno go rozpoznać.

W poniedziałek przypadał obchodzony przez harcerzy i skautów na całym świecie Dzień Myśli Braterskiej. Tradycyjnie upamiętnia urodziny założyciela skautingu, Roberta Baden-Powella, a także jego żony Olave Baden-Powell.

Z tej okazji prezydent RP opublikował życzenia dla harcerzy dołączając swoje zdjęcie ze starych czasów. „W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom – Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom – w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo…” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

W poniedziałek 22 lutego Andrzej Duda spotkał się pod Pałacem Prezydenckim z przedstawicielami organizacji harcerskich i skautowych. Podziękował im za zaangażowanie m.in. podczas pandemii koronawirusa.

Źródło: Twitter