Podręcznik “Historia i Teraźniejszość” to propagandowy bełkot. “Uczestnictwo w demonstracjach może zmienić psychikę”

screen z Twitter / Szymon Jadczak

Od września uczniowie rozpoczną naukę nowego przedmiotu historia i teraźniejszość, czyli w skrócie HiT. W sprzedaży pojawił się już podręcznik do tego przedmiotu, autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. Ilość absurdów i propagandy jest olbrzymia.

REKLAMA

Uczniowie liceów i techników rozpoczną od września naukę przedmiotu historia i teraźniejszość. To autorski pomysł ministra edukacji Przemysława Czarnka. Według jego zapowiedzi nowy przedmiot ma zmienić sposób nauczania historii. W sprzedaży jest już dostępny podręcznik do nauczania tego przedmiotu.

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo fragmentów treści książki. W jednym z rozdziałów autor przestrzega uczniów przed udziałem w manifestacjach.Zmiany psychiki pod wpływem nastroju tłumu są znane psychologom, występują zresztą i dziś w różnego rodzaju demonstracjach, które porywają uczestników w nie zawsze pożądanym przez nich kierunku” – napisał autor.

Prof. Wojciech Roszkowski potępia na łamach podręcznika największych biznesmenów, zarzucając im działania spekulacyjne. “Jeśli na rynku nie ma żadnych regulacji gospodarczych ze strony społeczeństwa reprezentowanego przez demokratyczne państwo, to ten, któremu udało się zgromadzić trochę pieniędzy, może łatwo wykupić mniejszą firmę, niekoniecznie z jego branży” – czytamy. Jako przykład takiego działania autor podał… Elona Muska, Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i Marka Zuckerberga. Problem w tym, że każdy z nich swoją firmę zbudował od zera, a nie przez wykup konkurencji.

W całym podręczniku aż roi się od zdjęć braci Kaczyński, premiera Morawieckiego i Andrzeja Dudy. Współczesne zdjęcia wymienionych polityków pojawiły się w rozdziale „Na krawędzi III wojny 1953-1962″. Z kolei we fragmencie o krakowskim Studenckim Komitecie Solidarności (SKS) oraz Komitecie Obrony Robotników (KOR) pojawia się rys biograficzny Lecha Kaczyńskiego, choć były prezydent nie był członkiem tych organizacji.

Źródło: Twitter / Szymon Jadczak, Twitter / Justyna Suchecka

REKLAMA