Podpalenie kościoła w Lublinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Czy za atakiem stoją osoby związane ze „Strajkiem Kobiet”?

fot. Twitter / Piotr Sobiło

W Lublinie doszło do pożaru kościoła parafii św. Krzyża przy ul. Pogodnej. Strażacy mówią, że mogło dojść do podpalenia. W wyniku pożaru jedna osoba trafiła do szpitala.

Z kościoła pw. Św. Krzyża w Lublinie zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Pojawiły się tam trzy zastępy straży pożarnej, którym udało się opanować pożar. W kościele przebywała jedna osoba – 60-letnia kobieta. Trafiła do szpitala. Pożar zaczął się od zawieszonej przy drzwiach kotary z tworzywa sztucznego.

Sprawę podpalenia skomentował w rozmowie z polsatnews.pl strażak. Według niego ogień pojawił się w wyniku celowego działania. –Prawdopodobnie doszło do podpalenia. Spaleniu uległa kotara oraz okolice wejścia do kościoła – powiedział strażak.

Podpalenie lubelskiego kościoła, w którym znajdowała się kobieta to efekt trwających od dłuższego czasu kampanii wprost zachęcających do tego rodzaju czynów – ocenił na Twitterze Adam Wyszyński. Jego zdaniem odpowiedzialność za ten akt ponosi „Strajk Kobiet”.

Źródło: o2.pl, polsatnews.pl, Media Narodowe