Poczta Polska będzie pobierać opłatę za wysłanie maila. Q-Doręczenia wchodzą do oferty

fot. Pixabay

Poczta Polska wprowadziła opłatę za wysłanie e-maila. Nową usługę nazwano Q-Doręczenia. Za jedno elektroniczne doręczenie państwowy operator liczy sobie 2,20 zł.

REKLAMA

Podmioty niepubliczne tj. przedsiębiorcy, stowarzyszenia, adwokaci oraz osoby fizyczne będą mogli korzystać z wysłania płatnego e-maila, który będzie rejestrowany. Wystarczy, że posiadają adres do doręczeń elektronicznych (ADE). „Dzięki Q-Doręczeniom można za pomocą swojego Adresu Doręczeń Elektronicznych (ADE) korespondować również m.in. z osobami fizycznymi i firmami” – dodano.

Założenie Adresu Doręczeń Elektronicznych (ADE) możliwe jest po złożeniu wniosku o jego nadanie do ministra właściwego ds. informatyzacji. Można to zrobić poprzez stronę internetową gov.pl. „Nadawanie ADE przez ministra oraz zarządzana przez niego baza adresów elektronicznych (BAE) daje gwarancję, że wiemy dokładnie z kim prowadzimy korespondencję, nie ma możliwości podszycia się pod inną osobę” – wskazano. Dodano, że użytkownik chcąc skorzystać z usługi musi zalogować się np. profilem zaufanym.

Z kolei jeśli prowadzimy działalność gospodarczą możemy skorzystać z opcji skorzystać z opcji „Podpisz umowę” i przekazać swoje dane kontaktowe w celu zawarcia umowy, a co za tym idzie płacić za nadane przesyłki raz w miesiącu, po otrzymaniu faktury. Jeśli nie mamy stałej umowy z Pocztą Polską, to przed wysłaniem e-listu musimy go najpierw opłacić. Za wysłanie jednej wiadomości państwowy operator liczy sobie 2,20 zł.

Źródło: money.pl

REKLAMA