Platforma VoD, którą wymyślił Przemysław Czarnek ma już wykonawcę. To wspólnik kuzyna Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Czarnek, fot. KPRM

Konkurs na stworzenie platformy streamingowej o nazwie Multimedialna Edukacja Młodzieży, której pomysłodawcą jest minister edukacji Przemysław Czarnek, wygrała fundacja wspólnika kuzyna Jarosława Kaczyńskiego.

REKLAMA

Ministerstwo Edukacji i Nauki zleciło Narodowemu Centrum Badań i Rozwoju stworzenie platformy streamingowej za 30 mln zł. Pomysłodawcą projektu jest minister Przemysław Czarnek. Serwis VoD ma funkcjonować pod nazwą „Multimedialna Edukacja Młodzieży”, w skrócie „MeduM”, i ma nawiązywać do Netflixa i TikToka, które są popularne wśród młodzieży.

Konkurs na stworzenie platformy i opracowanie materiałów wygrała Fundacja Wspierania Historii Kinematografii Polskiej. Jak ujawniła stacja TVN24, prezesem fundacji jest Piotr Mikołajczak, muzyk i producent związany z Telewizją Polską. Przedsiębiorca jest także wspólnikiem Jana Marii Tomaszewskiego, kuzyna prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w firmie Houseboat.

Dziennikarze TVN24 zapytali Mikołajczaka, jakie ma doświadczenie przy tworzeniu serwisów VoD, a także czym zajmuje się spółka Houseboat, którą prowadzi razem z kuzynem Jarosława Kaczyńskiego. Mężczyzna odmówił odpowiedzi, zasłaniając się faktem, że nie podpisał jeszcze umowy na realizację tego zadania.

Źródło: TVN24

REKLAMA