Plaga kontuzji w reprezentacji Polski. Pięciu piłkarzy nie zagra we wrześniowych meczach kadry

fot. Łączy nas Piłka

Selekcjoner Paulo Sousa musi sobie poradzić z falą kontuzji w reprezentacji Polski. Z grona pierwotnie powołanych na wrześniowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata w ostatniej chwili wypadło pięciu zawodników.

Tuż przed rozpoczęciem zgrupowania reprezentacji Polski doszło do zmian wśród powołanych. Wypadli kontuzjowani Krzysztof Piątek, Kacper Kozłowski, Dawid Kownacki i Sebastian Szymański oraz Mateusz Klich, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W ich miejsce pojawią się Jakub Kamiński z Lecha Poznań i Kamil Piątkowski z Red Bull Salzburg.

Z problemami zdrowotnym zmaga się również Piotr Zieliński. Zawodnik Napoli przyjechał na zgrupowanie z problemem mięśniowym. – Sytuacja jest trudna, jesteśmy w kontakcie z Napoli, ale mamy nadzieję, że przygotujemy go na ostatni mecz z Anglią. Wtedy będzie nam najbardziej potrzebny – zapewnia Paulo Sousa.

Najgorzej wygląda sytuacja w środku pola. W kadrze jest obecnie trzech zdrowych zawodników na tej pozycji: Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty i Jakub Moder. – Może wystawimy wszystkich trzech jednocześnie, a może będziemy szukać innych rozwiązań i jednego z nich zostawimy na ławce rezerwowych, żeby mógł nam pomóc w dalszej części meczu. Zobaczymy, jeszcze nie podjąłem decyzji – podkreślił selekcjoner.

Reprezentacja Polski już w czwartek o 20:45 zagra na Stadionie Narodowym w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze z Albanią. W niedzielę 5 września Polacy zagrają na wyjeździe z San Marino, a w środę 8 września podejmą u siebie Anglię.

Źródło: Łączy nas Piłka