Plaga kontuzji w Legii Warszawa

Ariel Borysiuk (z lewej), Walerian Gwillia (z prawej), fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Zwiększa się bilans kontuzjowanych piłkarzy Legii Warszawa. Na rozgrzewce przed wczorajszym meczem z Jagiellonią Białystok urazu doznał Tomas Pekhart. To kolejny napastnik Legii, który jest wyłączony z gry. Bezbramkowy remis z Jagiellonią sprawił, że Legioniści są już o krok od Mistrzostwa Polski.

REKLAMA

W gronie kontuzjowanych zawodników są: Radosław Cierzniak, Arvydas Novikovas, Marko Vesović, Jose Kante oraz Vamara Sanogo. W ostatnich meczach tego sezonu prawo dobnie nie wystąpi również bramkarz Radosław Majecki, któremu 30 czerwca kończy się umowa wypożyczenia z AS Monaco.

Największe kłopoty Legia ma na pozycji napastnika. Trener ma wąskie pole manewru, ponieważ na tej pozycji mogą wystąpić tylko dwaj zawodnicy: wracający po kontuzji Maciej Rosołek oraz uniwersalny Mateusz Cholewiak.

Mimo problemów kadrowych zespołowi Aleksandara Vukovica niewiele brakuje do zdobycia Mistrzostwa Polski. Legioniści tytuł mogą zapewnić sobie już w sobotę podczas starcia z Piastem Gliwice (początek o godzinie 17.30).

https://twitter.com/_Ekstraklasa_/status/1275897440202305536

REKLAMA