PKO BP Ekstraklasa: walka o wicemistrzostwo trwa

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

W niedzielnym meczu 33. kolejki grupy mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na własnym boisku Lechem Poznań (2:2). Oba zespoły wciąż walczą o miejsce na podium. Na dziś bliżej tego celu jest „Kolejorz”. W następnej kolejce Lech zmierzy się z Legią Warszawa, która może już wtedy zapewnić sobie Mistrzostwo Polski.

REKLAMA

https://twitter.com/_Ekstraklasa_/status/1277308533206212608

Sytuacja w tabeli grupy mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy przedstawia się bardzie ciekawie. Legia Warszawa jest o krok od Mistrzostwa Polski, a jeśli wygra za tydzień w Poznaniu, to będzie mogła już świętować tytuł.

Za nimi trwa zażarta walka o drugie miejsce w tabeli oraz przepustkę do europejskich pucharów. Lech Poznań i Piast Gliwice mają na koncie 54 punkty. Oczko mniej ma Śląsk Wrocław. W walce jest też Lechia Gdańsk, która po zwycięstwie z Jagiellonią, ma 52 punkty.

Przypomnijmy, że Mistrz Polski weźmie udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Dwa kolejne zespoły zagrają w Lidze Europy. W europejskich pucharach zaprezentuje się również zdobywca Pucharu Polski. Tutaj w grze pozostają: Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Lech Poznań oraz Cracovia.  

REKLAMA